Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... niedziela, 19.05.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 10 z 41
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - zakończona (2362, 0.54)
Poznań / Muzeum Narodowe w Poznaniu
wystawa czasowa - malarstwo, rzeźba
Na wystawę w Poznaniu wybrano specjalnie dzieła malarzy przede wszystkim szkoły weneckiej, a także lombardzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem mistrzów lokalnej szkoły z Bergamo. Zaprezentowanych zostanie 36 obrazów, które powstały od końca XV do XVIII wieku, w okresie od renesansu do rokoka. Artystów szkoły weneckiej reprezentować będą obrazy jej słynnych prekursorów: Tycjana (1488-1576), Jacopa Palmy il Vecchio (ok. 1480-1528), Lorenza Lotta (1480-1556/1557), Paola Veronesa (ok. 1528-1588).
 / 1 - otwarta (2342, 0.48)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - morskie, technika, rzmiosło
Po czterech latach budowy repliki legendarnego żaglowca Krzysztofa Kolumba w skali 1:1, nadeszła jakże ważna dla nas chwila: 12 maja 2008 roku Santa Maria została "zwodowana" w naszym Ogrodzie Kultur i Tolerancji. Uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonał Krzysztof Kolumb, książę de Veragua, potomek w linii prostej słynnego odkrywcy. -To moja pierwsza wizyta w Polsce - powiedział. Nigdy nie przepuszczałem, że to właśnie w Polsce będzie tak duże zainteresowanie budową Santa Marii.
 / 1 - otwarta (2039, 0.42)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - etnograficzna
Do wnętrza sal drogę wskazuje zapraszającym gestem sam Montezuma, nieszczęsny władca Azteków. W głównym pomieszczeniu "zderzenia dwóch kultur" można spotkać Krzysztofa Kolumba, w chwili gdy ten, po wylądowaniu na pierwszej napotkanej wyspie, zwanej przez Indian Guanahani, rozmyśla nad dalszymi krokami. Tutaj też można stanąć oko w oko z Fernando Kortezem, bezwzględnym konkwistadorem, który zniszczył państwo Azteków. Sparaliżowany Montezuma nie potrafił mu się oprzeć.
 / 2 - otwarta (2673, 0.55)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - technika
Piramida jest efektem podróży Fiedlerów w głąb czasu, do starożytnego Egiptu i jego piramid. Najsłynniejsza z nich, piramida Cheopsa, zwana też Wielką Piramidą, jedyny z siedmiu cudów świata antycznego zachowany do dziś, posłużyła za wzór do budowy Piramidy, która od piramidy Cheopsa jest dokładnie 23 razy mniejsza. Z Cheopsa zaczerpnięte zostały złote proporcje, te same kąty nachylenia ścian, ten sam wymóg ustawienia ich zgodnie z kierunkami świata.
 / 2 - otwarta (2914, 0.6)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - sztuka ludowa, rzemiosło, rzeźba
W parku muzealnym znajdują się wierne kopie w skali 1:1 pomników dawnych kultur: 6,5-metrowej wysokości posąg z Wyspy Wielkanocnej; legendarna Brama Słońca z okolic Jeziora Titicaca w Boliwii, reprezentująca prastarą, indiańsko-andyjską kulturę Tiahuanaco; Kalendarz Azteków w kształcie wielkiego dysku; "ogromna głowa olmecka z Meksyku; indiański słup totemiczny z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie; gigantyczny posąg wojownika tolteckiego;
 / 2 - otwarta (2285, 0.47)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - etnograficzna
Ekspozycja wewnętrzna znajduje się w starym domu rodzinnym Fiedlerów. Są tu oryginalne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji - przywiezione z licznych podróży przez Arkadego Fiedlera oraz jego synów Marka i Arkadego Radosława. Uwagę przyciągają cuda rękodzieła różnych ludów: rzeźby i maski obrzędowe; tam-tamy i inne instrumenty muzyczne; arsenał łuków, włóczni i myśliwskich dmuchawek; "trofea ludzkich głów preparowanych przez Indian Hibarów oraz mnóstwo innych osobliwości.
 / 2 - otwarta (2604, 0.53)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - rzemiosło, piwowarstwo
Wystawa znajdująca się w piwnicach zabytkowego budynku rządcówki poświęcona jest historii produkcji i konsumpcji piwa. Prezentuje między innymi sprzęt do produkcji piwa oraz ciekawy zbiór birofiliów (butelki, podstawki, kufle, beczki, skrzynki, itp.). Dopełnienie wystawy stanowią archiwalia i fotografie. Wystawa usytuowana jest obok karczmy piwnej serwującej oprócz piwa tradycyjne potrawy wiejskie.
 / 0 - otwarta (2436, 0.49)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - technika, hydrologia, skansen
Wystawa przedstawia w ujęciu historycznym metody poszukiwania wody, sposoby budowy studni oraz rodzaje urządzeń służących do jej wydobywania na powierzchnię. Ilustracje stanowią między innymi prezentowane urządzenia wiertnicze, ręczne pompy, przemysłowe urządzenie pompowe zaopatrujące w wodę gospodarstwo folwarczne oraz fragment drewnianego wodociągu miejskiego z przełomu XIX/XX wieku.
 / 1 - zamknięta (1798, 0.36)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - technika
Wystawa prezentuje urządzenia techniczne służące do napędu narzędzi i maszyn rolniczych. Sposób wykorzystania siły zwierząt pociągowych do napędzania młocarń i sieczkarń ilustruje kolekcja kieratów, a wykorzystanie siły wiatru dwa niewielkie śrutowniki żarnowe. Urządzenia energetyczne stosowane w rolnictwie od końca XIX wieku reprezentuję lokomobile parowe stosowane do napędzania maszyn stacyjnych oraz orki parowej.
 / 2 - otwarta (2810, 0.57)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - technika, samoloty
Wystawa prezentuje sprzęt lotniczy stosowany w rolnictwie między innymi do rozsiewania nawozów mineralnych, zwalczania szkodników i siewu. Na ekspozycji plenerowej przedstawione zostały: dwupłatowy samolot CSS - 13 (Kukuruźnik) wyposażony w aparaturę przystosowaną do opylania środkami chemicznymi i rozsiewania nawozów, samolot PZL - 101 (Gawron), prototyp samobieżnego stanowiska do badania równomierności rozdziału rozsiewanych nawozów mineralnych i układania się strug powietrza za śmigłem.

««  start « poprzednia 1   2   3   4   5   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż