Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 14.11.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Piramida
Wystawa stałaotwarta (2812, 0.56)
technika
Oceny:  / 2
KiepskiBardzo dobry 
Piramida jest efektem podróży Fiedlerów w głąb czasu, do starożytnego Egiptu i jego piramid. Najsłynniejsza z nich, piramida Cheopsa, zwana też Wielką Piramidą, jedyny z siedmiu cudów świata antycznego zachowany do dziś, posłużyła za wzór do budowy Piramidy, która od piramidy Cheopsa jest dokładnie 23 razy mniejsza. Z Cheopsa zaczerpnięte zostały złote proporcje, te same kąty nachylenia ścian, ten sam wymóg ustawienia ich zgodnie z kierunkami świata.
Piramida jest miejscem o szczególnej mocy, gdzie z wielką siłą skupia się kosmiczna energia, a człowiek poddany jej dobroczynnemu działaniu, staje się zdrowszy i lepszy, tym samym szczęśliwszy. Wystarczy wejść do środka..... Stare cywilizacje, nie tylko egipska, wiedziały co robią, budując piramidy w Babilonii, w meksykańskim Teotihuacan, wśród Olmeków i Majów, w Peru i Boliwii, w Indiach, Kambodży, Australii, Japonii i Chinach, gdzie jest największa na świecie, tak zwana Biała Piramida, mająca 300 metrów wysokości, czyli ponad dwa razy większa od piramidy Cheopsa.

Dane techniczne piramidy: długość boku podstawy - 10 m, wysokość - 6,36 m

Budowniczym Piramidy, jest pan Jan Bromski z Suchego Lasu. Rzetelnym doradcą podczas budowy Piramidy był pan Czesław Galewski z Poznania, radiesteta oraz wybitny znawca piramid od ponad 20 lat, autor książki "Piramida bez tajemnic?", zarazem autor trafnej sentencji: "Tam, gdzie piramida jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na właściwym miejscu".

W epoce atomu i wirtualnej rzeczywistości komputerowej starożytna idea piramid na nowo zaczyna jaśnieć niczym Gwiazda Polarna, wytyczając trudną, nierzadko pełną uprzedzeń drogę do zrozumienia prostego i pięknego faktu, że antyczny człowiek miał głowę na karku.
PiramidaWnętrze piramidyWnętrze piramidy
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż