Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 08.08.2022. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Ekspozycja archeologiczna
Wystawa stałaotwarta (2709, 0.63)
archeologiczna, wnętrza
Oceny:  / 4
KiepskiBardzo dobry 
Piwnica skrzydła zachodniego zamku mieści, zorganizowaną wspólnie z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, ekspozycję poświęconą badaniom archeologiczno-architektonicznym na obszarze kwidzyńskiego Starego Miasta, a konkretnie na obszarze wschodniej i zachodniej pierzei przyrynkowej. Prezentuje ona wyniki badań przeprowadzonych w latach 1994-2001 przez zmarłego doktora Antoniego J. Pawłowskiego.
Zgromadzone w piwnicy eksponaty, narzędzia i przedmioty codziennego użytku, ceramika, okucia i detale architektoniczne, ilustrują poszczególne etapy dziejów tej części miasta, począwszy od jego założenia w latach 30 XIII wieku, aż do roku 1945, kiedy to w wyniku wandalizmu żołnierzy Armii Czerwonej zostało zniszczone. Całość uzupełniają materiały ikonograficzne i kartograficzne, a także rekonstrukcje średniowiecznego układu przestrzennego tej części miasta.
Fragment ekspozycji
Organizator: Muzeum w Kwidzynie
Miejsce: Piwnica skrzydła zachodniego
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2022  Testa Software - witryna na sprzedaż