Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... piątek, 08.12.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Znane i nieznane
Wystawa stała 12.05.2011 - ... - otwarta (2037, 0.46)
sztuka, malarstwo, wnętrza
Oceny:  / 3
KiepskiBardzo dobry 
Założeniem nowej wystawy pt. Znane i nieznane jest przypomnienie zwiedzającym najcenniejszych zabytków, które w przeszłości były eksponowane oraz zaprezentowanie obiektów pozyskanych przez muzeum w ostatnich latach, a także znajdujących się dotąd w zasobach magazynowych, jeszcze nie wystawianych. Wystawę cechuje różnorodność zgromadzonych na niej dzieł sztuki, a także zabytków przyrody i techniki.
Wystawę cechuje różnorodność zgromadzonych na niej dzieł sztuki, a także zabytków przyrody i techniki. Przy ich wyborze nie kierowano się ograniczeniami stylistycznymi czy wynikającymi z chronologii, stąd też sąsiedztwo niektórych w kilku przypadkach może być zaskakujące, przywodząc w niewielkim stopniu na myśl odległe w czasie gabinety sztuki czy osobliwości. Dziełom oryginalnym, podobnie jak to miało miejsce w XIX wiecznych rezydencjach, towarzyszą wykonane w tym samym stuleciu doskonałe kopie, przede wszystkim mebli i broni.

Zmiany ekspozycji w muzeach są rzeczą naturalną. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie miały one miejsce kilkakrotnie, a największa z nich dokonana została na początku lat 90-tych wraz z podjęciem rekonstrukcji wnętrz zamkowych z lat 1914-1915, w oparciu o dawne fotografie, inwentarze i zachowane w ok. 80 % wyposażenie zamku książąt pszczyńskich.

Prowadzona rekonstrukcja łączyła się ze znacznym ruchem obiektów; miejsce wyprowadzonych do magazynów muzealnych zajęły inne, których obecność uzasadniona była wymogami wynikającymi z przygotowanych wcześniej scenariuszy rekonstrukcji poszczególnych wnętrz.
Fragment ekspozycjiFragment ekspozycji
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż