Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2773, 0.61)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - biograficzna, historyczna
Celem wystawy jest przybliżenie sylwetki pszczyńskiej księżnej Daisy Hochberg von Pless de domo Marii Teresy Oliwii Cornwallis-West (1873-1943), znanej dotychczas przede wszystkim z nieprzeciętnej urody, a zasługującej na uwagę z co najmniej kilku jeszcze względów. Zgromadzone na wystawie eksponaty, w tym fotografie europejskiej arystokracji i polityków z przełomu wieków XIX i XX, portrety księżnej i jej śląskiej rodziny oraz pamiątki, którym towarzyszy obszerny komentarz.
 / 3 - otwarta (2062, 0.46)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - sztuka, malarstwo, wnętrza
Założeniem nowej wystawy pt. Znane i nieznane jest przypomnienie zwiedzającym najcenniejszych zabytków, które w przeszłości były eksponowane oraz zaprezentowanie obiektów pozyskanych przez muzeum w ostatnich latach, a także znajdujących się dotąd w zasobach magazynowych, jeszcze nie wystawianych. Wystawę cechuje różnorodność zgromadzonych na niej dzieł sztuki, a także zabytków przyrody i techniki.
 / 2 - otwarta (2620, 0.58)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - militaria, broń, uzbrojenie
Usytuowana jest w gotyckich piwnicach zamku. W sześciu kolejnych, sklepionych pomieszczeniach oraz przylegającym do nich korytarzu eksponowane jest europejskie i orientalne uzbrojenie z okresu od XVI po początek XX wieku. W zbrojowni prezentowana jest broń zaczepna i ochronna, przeznaczona do prowadzenia walki oraz broń myśliwska, sportowa i pojedynkowa. Najliczniej reprezentowana broń palna ręczna obejmuje karabiny, strzelby i pistolety z zamkami lontowymi, kołowymi, skałkowymi, kapiszonowymi.
 / 2 - otwarta (2348, 0.52)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - sztuka, malarstwo, wnętrza
Muzeum Zamkowe w Pszczynie udostępnia zwiedzającym wystawę stałą o charakterze specjalistycznym, zasadniczo różniącą się od wiodącej ekspozycji historycznych wnętrz, bowiem prezentującą godną uwagi i jedną z nielicznych w kraju kolekcji miniatur. W "Gabinecie miniatur", którego nazwa nawiązuje do dawnych pomieszczeń kolekcjonerskich, zgromadzono prawie dwieście miniatur, sylwetek i płaskorzeźb. Wystawa stała się też pretekstem do pokazania grupy małych portretów o różnej proweniencji.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż