Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 13 - otwarta (2467, 0.5)
Kazimierz Dolny / Grodzisko Żmijowiska
wystawa stała - trasa turystyczna, archeologiczna
Szlak to część otwartego muzeum tematycznego. Zakłada on prezentację zachowanych elementów dziedzictwa archeologicznego w miejscu ich występowania, w otoczeniu naturalnego krajobrazu kulturowego i przyrodniczego. Szlak połozony jest w zachodniej części Kotliny Chodelskiej, ok. 10-20 km na południe od Kazimierza Dolnego. Tereny te wchodzą w skład Chodelskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Ich największym walorem są krajobrazy kulturowe zachowane w swej bardzo tradycyjnej formie.
 / 13 - otwarta (2873, 0.58)
Kazimierz Dolny / Grodzisko Żmijowiska
wystawa stała - archeologiczna
Na Grodzisku Żmijowiska zrekonstruowano: most, umocnienia grodu, domostwo półziemiankowe, oraz studnię. Dochodząc do Grodziska Żmijowiska przekraczamy rzeczką Janówkę po drewnianym moście. Tego typu obiektów archeologicznych na terenie Kotliny Chodelskiej nie odkryto, nie jest on więc rekonstrukcją konkretnego znaleziska, ale wybudowany został jako urządzenie techniczne, niezbędne do ułatwienia dostępu na teren grodziska. Jego konstrukcja wzorowana jest na typowych mostach słowiańskich.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż