Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 01.04.2023. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (2627, 0.58)
Wrocław / Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu
wystawa stała - archeologiczna
Naturalnej wielkości wczesnośredniowieczna chata z pełnym wyposażeniem w sprzęty domowe, przedmioty codziennego użytku oraz narzędzia pracy, są nową atrakcją Arsenału. Obiekt niezwykle mozolnie rekonstruowano przez wiele miesięcy przez historyków sztuki i archeologów na podstawie pierwszych źródeł ikonograficznych, pisanych oraz elementów najnowszych odkryć archeologicznych. We wnętrzu m.in. meble, naczynia z gliny i drewna, żarno obrotowe, kijanki (do prania odzieży), maselnica.
 / 2 - otwarta (5562, 1.22)
Wrocław / Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu
wystawa stała - archeologiczna, ozdoby, narzędzia, uzbrojenie
Wystawa jest drugą częścią stałej ekspozycji Muzeum Archeologicznego. Dotyczy terenu Śląska i przybliża życie codzienne od czasów kultury przedłużyckiej (1700 lat p.n.e.), aż po okres wędrówek ludów (IV/V w n.e.). Rozpoczyna się od przedstawienia charakterystyki kultury przedłużyckiej, kultury pomorskiej oraz kultury łużyckiej. W gablotach pokazane są najbardziej reprezentatywne pozostałości wyżej wymienionych kultur - przedmioty codziennego użytku, ozdoby, narzędzia i uzbrojenie.
 / 1 - otwarta (2432, 0.53)
Wrocław / Muzeum Archeologiczne we Wrocławiu
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa ilustruje postęp cywilizacyjny, jaki dokonywał się we wszystkich uchwytnych na materiale archeologicznym przejawach życia człowieka od chwili pojawienia się na Śląsku (około 500 tysięcy lat temu) i początków epoki brązu (około od 2400/2300 do 1700/1600 p.n.e.). Ukazuje dorobek niezliczonych pokoleń żyjących na Śląsku przed tysiącami lat, który legł u podstaw naszej cywilizacji.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż