Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 13.04.2024. (4,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - zamknięta (2387, 0.48)
Gniezno / Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
wystawa stała - archeologiczna
W XVIII-wiecznym spichlerzu z Majkowa, na terenie Małego Skansenu Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, udostępniana jest wystawa będąca przykładem współpracy archeologa i antropologa. W oparciu o ludzki materiał szkieletowy pozyskany z grobów na dwóch różnych cmentarzyskach, przybliżono metodykę prac terenowych i przedstawiono możliwości analiz specjalistycznych, które poszerzają naszą wiedzę o zmarłych, ich wyglądzie, budowie ciała, diecie, przebytych lub trapiących ich chorobach.
 / 0 - zamknięta (2557, 0.52)
Gniezno / Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa umiejscowiona jest we wnętrzu dawnego spichlerza w Dziekanowicach, jest stałą ekspozycją, na której prezentowane są zabytki związane z lednicką wyspą i jej wodnym otoczeniem. Całość oglądać można w dwóch salach o powierzchni około 500 m2. Dwie najważniejsze grupy zabytków, to zespół kilkuset przedmiotów kultu chrześcijańskiego oraz uzbrojenia z czasów wczesnopiastowskich. Wzbogacają je przedmioty luksusowe oraz codziennego użytku. Eksponaty te prezentowane są w pierwszej z sal.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż