Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 18 - otwarta (2755, 0.56)
Toruń / Dom Mikołaja Kopernika
wystawa stała - etnograficzna, rzemiosło
W pięknych wnętrzach XV-wiecznej kamienicy mieszczańskiej, reprezentatywnej dla zamożnego patrycjatu toruńskiego prezentujemy ekspozycję przybliżającą życie codzienne mieszkańców Torunia z przełomu XV i XVI w. Poprzez aranżację scenograficzną ukazujemy miejsce pracy mistrza piernikarskiego, pokazujemy oryginalne klocki z XVII i XVIII wieku, pochodzące głównie z dwóch toruńskich warsztatów piernikarskich, które dały początek największym, XIX-wiecznym firmom: Gustawa Weesego i Hermana Thomasa.
 / 0 - otwarta (3273, 0.67)
Toruń / Dom Mikołaja Kopernika
wystawa stała - biograficzna, historyczna
Wystawa ta - jedyna w swoim rodzaju - jest właściwie rekonstrukcją najstarszego pokazu pamiątek kopernikowskich zorganizowanego w Narodowym Muzeum Polskim w Rapperswilu w 1870 roku. Stała się ona możliwa dzięki zachowanej fotografii wspomnianej Wystawy, a także dzięki pozyskaniu przez Muzeum Mikołaja Kopernika wielu obiektów prezentowanych w Rapperswilu.
 / 2 - otwarta (2647, 0.54)
Toruń / Dom Mikołaja Kopernika
wystawa stała - biograficzna, historyczna
Wystawa, prezentuje świat, dom i środowisko rodzinne, lata nauki, wreszcie lata twórczej samotności we Fromborku (przerywanej tylko niekiedy pełnieniem ważnych funkcji kapitulnych i wystąpieniami publicznymi) wielkiego Astronoma - i jednocześnie skromnego kanonika warmińskiej kapituły katedralnej. Wystawa składa się z 6 części, z których każda tworzy odrębną całość zawartą w poszczególnych wnętrzach dwutraktowej kamieniczki.
 / 0 - otwarta (2240, 0.46)
Toruń / Dom Mikołaja Kopernika
wystawa stała - historyczna, wnętrza mieszczańskie
Wystawa mieści się w starannie odtworzonych wnętrzach XV - wiecznej kamienicy mieszczańskiej w typie tzw. domu - składu charakterystycznego dla średniowiecznych miast hanzeatyckich. Wnętrze kamienicy jest podzielone na dwa trakty. Na parterze od ulicy na szczególną uwagę zasługuje Wysoka Sień, zajmująca cały trakt, około 5 m. wysokości - główne pomieszczenie domu. Służyła ona celom mieszkalnym i handlowym.
 / 4 - otwarta (5453, 1.12)
Toruń / Dom Mikołaja Kopernika
wystawa stała - historyczna
Zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika rozpoczynamy od obejrzenia 18 - minutowego spektaklu: projekcji światło - dźwięk przy modelu Torunia z około 1500 roku. Scenariusz projekcji, przygotowany w 8 wersjach językowych, przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii Torunia, prezentuje jego architekturę i układ przestrzenny z II połowy XV wieku. Wprowadza widza w dramatyczne wydarzenia wojen polsko - krzyżackich XV wieku, opisując rolę naszego miasta w tych konfliktach.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż