Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 13.04.2024. (3,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 3 - otwarta (2748, 0.56)
Konin / Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku
wystawa stała - paleontologiczna
Jedną z sal muzeum wypełnia wystawa archeologiczna, na którą składają się kości zwierząt czwartorzędowych. Eksponaty te zostały pozyskane dzięki Kopalni Węgla Brunatnego "Adamów", która podczas prac eksploatacyjnych natrafia na te znaleziska. Na zaaranżowanej wystawie można podziwiać dobrze zachowane kości mamuta, w szczególności duży zbiór ciosów mamucich pochodzących od kilku osobników o zróżnicowanym wieku, o czym świadczyć mogą rozmiary ciosów.
 / 0 - otwarta (1945, 0.4)
Konin / Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku
wystawa stała - archeologiczna
Udostępniona ekspozycja archeologiczna przedstawia efekty wykopalisk przeprowadzonych wspólnie przez muzea w Turku i Koninie mających miejsce we wsi Gąsin oddalonej o kilka kilometrów od Turku. Wystawa prezentuje dość pokaźny zbiór ceramiki okresu kultury łużyckiej (Halsztat D) Przeprowadzone badania ukazały dość dobrze zachowane cmentarzysko, z widocznie zarysowanymi grobami. Na wystawie można zauważyć dużą różnorodność popielnic, jak i bardzo bogaty zbiór naczyń.
 / 1 - otwarta (2579, 0.53)
Konin / Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku
wystawa stała - historyczna, rzemiosło
Dzięki napływowi tkaczy z Czech i Saksonii miasto zaczęło szybko się rozrastać. Wyraz temu dają statystyki, które podają, iż w latach 1820 - 1830 liczba mieszkańców Turku wzrosła w sposób radykalny z 784 do 2032 osób. Ważnym wydarzeniem dla turkowskich tkaczy był rok 1828, w którym został powołany Cech Tkaczy. Rok 1830 kończył pierwszy etap rozwoju turkowskiego tkactwa. Do tego czasu do miasta przybyła znaczna grupa osadników, którzy otrzymali działki na których pobudowali swoje domostwa.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż