Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 13.04.2024. (2,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 10 - otwarta (2196, 0.45)
Rzeszów / Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
wystawa stała - sztuka, rzemiosło artystyczne, ceramika
W pierwszej sali wystawiono zabytki /w większości XIX w./ reprezentujące różne dziedziny rzemiosła artystycznego. Typowymi przykładami mebli z 1. poł. XIX stulecia są m.in. biedermeierowskie krzesła i fotel z charakterystycznym wachlarzowym oparciem; ważnym elementem wystroju mieszczańskiego wnętrza był zegar w drewnianej obudowie w kształcie antycznego portyku. W serwantce, na kątówce, komodzie i stołach eksponowane są wyroby ceramiczne, m. in. XIX w. angielskie naczynia fajansowe.
 / 8 - otwarta (2145, 0.44)
Rzeszów / Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
wystawa stała - sztuka, malarstwo
W krużgankach Gmachu Głównego można oglądać wystawę malarstwa europejskiego, zatytułowaną Malarstwo włoskie. Wśród pokazanych dzieł z przełomu XVII, XVIII i XIX stulecia, przeważają obiekty pochodzące z Galerii Dąmbskich - głównej kolekcji muzealnej, mniejszą część stanowią prace pozyskane drogą zakupów bądź przekazów. Eksponowane płótna pochodzą z licznych szkół i ośrodków artystycznych, takich jak Bolonia, Rzym i Neapol.
 / 7 - otwarta (1877, 0.38)
Rzeszów / Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
wystawa stała - archeologiczna, etnograficzna
Wystawa prezentuje różnorodne aspekty życia człowieka w okresie od około 40 tys. p.n.e. do XIII w. n.e. Na powierzchni ponad 160 m˛ zaprezentowano około 2000 tysięcy zabytków pochodzących z badań wykopaliskowych prowadzonych na terenie południowo-wschodniej Polski. Ilustrują one poszczególne okresy chronologiczne zarówno w zakresie kultury materialnej, jak i duchowej. Starano się je pokazać w kontekście wskazującym na ich pierwotną funkcję i sposób użytkowania.
 / 11 - otwarta (2340, 0.48)
Rzeszów / Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Na wystawie wyeksponowano malarstwo sztalugowe od początku XVIII wieku do 1939 roku, które zostało wystawione w układzie chronologiczno-tematycznym. Prezentacja ta, obejmuje: portrety, weduty i pejzaże, sceny rodzajowe oraz martwe natury. W galerii wystawiono wybrane obrazy olejne namalowane przede wszystkim na płótnie, (jak też nieliczne na podłożu z tektury, deski i blachy), największych artystów tego czasu, reprezentantów swoich epok, jak też różnorodnych kierunków, nurtów i tendencji.
 / 10 - otwarta (2948, 0.6)
Rzeszów / Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
wystawa stała - militaria, historyczna
Zasadniczy zrąb wystawy stanowi kolekcja militariów rzeszowskiego kolekcjonera mgr Jana Partyki, przekazana na przełomie 2005 i 2006 roku Muzeum Okręgowemu. Ekspozycja składa się z czterech zasadniczych części. Pierwsza obejmuje okres I wojny światowej i prezentuje polskie formacje zbrojne tego okresu, zwłaszcza Legiony Polskie. Druga obrazuje burzliwe lata 1919- 1921, nazywane często okresem walk "o niepodległość i granice". Kolejna część wystawy poświęcona jest dziejom Wojska Polskiego.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż