Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (1978, 0.4)
Malbork / Muzeum Wisły
wystawa stała - historyczna
Wprowadzeniem do wystawy jest przypomnienie Polaków, którzy doświadczenia z pracy we flotach obcych państw wykorzystali w tworzeniu polskiej marynarki po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., w tym sylwetki Kazimierza Porębskiego, głównego twórcy myśli morskiej w niepodległej Polsce, organizatora szkolnictwa morskiego. W części przedstawiającej początki Szkoły Morskiej znajdują się informacje związane z Tczewem okresu międzywojennego - siedzibą Szkoły.
 / 0 - otwarta (3827, 0.78)
Malbork / Muzeum Wisły
wystawa stała - historyczna, statek
Wystawa poświęcona słynnemu polskiemu statkowi pasażerskiemu m.s. Piłsudski gości obecnie w Muzeum Wisły - tczewskim oddziale CMM. Ekspozycja przygotowana z okazji przypadającej w dniu 26 listopada 2009 roku 70. rocznicy zatonięcia statku opowiada historię, wpierw transatlantyku kursującego między Gdynią a Nowym Jorkiem, później transportowca militarnego, który na początku służby wojennej zatonął z niewyjaśnionych przyczyn u wybrzeży Anglii.
 / 0 - otwarta (2565, 0.52)
Malbork / Muzeum Wisły
wystawa stała - historyczna, hydrologia
Posterowa ekspozycja ukazuje różne aspekty zagrożenia żywiołem wody. Na początek przedstawiony został Mit o Potopie i naukowe hipotezy na temat tego biblijnego zdarzenia. Następnie klasyfikacja typów powodzi, której towarzyszą przykłady znane z historii Polski i Gdańska, takie jak powódź z 1829 roku i klęska powodziowa z 2001 roku. Uwzględnione też zostały praktyczne informacje, jak należy postępować w razie zagrożenia żywiołem wody.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż