Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 01.04.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (3277, 0.72)
Jelenia Góra / Muzeum Karkonoskie
wystawa stała - skansen, etnograficzna, wnętrza
Wystawa przedstawia chałupę wiejską o charakterystycznej dla jeleniogórskiego regionu konstrukcji w XVIII/XIX wieku z wyposażonym wnętrzem, typowymi meblami i innymi przedmiotami używanymi w gospodarstwie domowym w ubiegłych wiekach. Wnętrze chałupy wypełnione jest oryginalnymi sprzętami w większości pochodzącymi z XVIII wieku. W prawym rogu na wprost wejścia stoi stół, konstrukcja i formą nawiązujący do wzorów wczesnorenesansowych. Tego typu stoły występowały głównie na terenach południowych.
 / 4 - otwarta (3831, 0.84)
Jelenia Góra / Muzeum Karkonoskie
wystawa stała - rzemiosło artysztyczne, szkło
Muzeum posiada największe zbiory szkła artystycznego w Polsce, liczące ponad 7000 obiektów wystawienniczych. W rankingu europejskim kolekcja za­licza się do czołówki dziesięciu najlepszych zbiorów. Na stałej wystawie, ułożonej chronologicznie prezentowanych jest 1500 wybranych obiektów, ciekawych ze względu na spo­sób wykonania, jak i zdobienia. Na 350 m kw powierzchni wystawienniczej, w pięciu salach ekspozycyjnych, po­dzielono zbiór wg epok stylowych.
 / 0 - otwarta (2372, 0.52)
Jelenia Góra / Muzeum Karkonoskie
wystawa stała - historyczna
W zbiorach Muzeum znajduje się drewniany model ewangelickiego kościoła Łaski w Jeleniej Górze wykonany przez jego architekta Martina Frantza. Model był wizualnym przedstawieniem projektu według którego wybudowano kościół w latach 1709 - 1718. Budowla stoi do dziś i jest obecnie katolickim kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, od 1957 r. pełni rolę kościoła garnizonowego Wojska Polskiego. Do 1945 r. był to luterański kościół Łaski pw. Krzyża Chrystusowego.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż