Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 9 - otwarta (11444, 2.34)
Gdynia / Akwarium Gdyńskie
wystawa stała - przyrodnicza, geologiczna
Sala Bałtycka mieści się na III piętrze budynku Akwarium i najciekawszym jej elementem jest centralnie umieszczona mapa plastyczna przedstawiająca ukształtowanie dna Bałtyku. Można na niej zobaczyć najgłębsze miejsca Bałtyku, na przykład Głębię Landsort (459 m) i najbliższą nam Głębię Gdańską (118 m). Ponadto w Sali Bałtyckiej znajdują się ekspozycje: "Bałtyk wczoraj i dziś", "Ratujmy nasz Bałtyk" oraz "Flora i fauna Bałtyku".
 / 2 - otwarta (2679, 0.55)
Gdynia / Akwarium Gdyńskie
wystawa stała - przyrodnicza
W Sali Dydaktycznej można obejrzeć w niej okazy ryb, gadów, ptaków i ssaków morskich. Do najciekawszych należą: jesiotr ostronosy, rekin młot, delfin pospolity i albatros. Jesiotr ostronosy był największym przedstawicielem naszej rodzimej ichtiofauny - osiągał długość 4 m i ciężar 300 kilogramów. Występował w Morzu Bałtyckim, a na tarło wpływał do rzek. Ten pierwotny gatunek nie potrafił oprzeć się nadmiernym połowom i na przełomie XIX i XX wieku niemal całkowicie zniknął z naszych wód.
 / 3 - otwarta (4654, 0.95)
Gdynia / Akwarium Gdyńskie
wystawa stała - przyrodnicza
Ryby eksponowane w akwariach słodkowodnych pochodzą z czterech rejonów świata: z Ameryki Południowej, Azji południowo-wschodniej, Australii oraz Afryki wschodniej. Na parterze rotundy znajduje się najnowsza sala ekspozycyjna Akwarium Gdyńskiego - Amazonia. Znajdują się tu cztery ogromne zbiorniki biotopowe, w których obsada i wystrój są odzwierciedleniem naturalnego środowiska Dorzecza Amazonki. Niesamowity sposób prezentacji, który został uzyskany dzięki zastosowaniu nowoczesnych ekranów.
 / 4 - otwarta (3715, 0.76)
Gdynia / Akwarium Gdyńskie
wystawa stała - przyrodnicza
Na I piętrze Akwarium mieści się sala Rafa Koralowa, w której można zobaczyć największą żywą rafę koralową w Polsce. W największym zbiorniku na tym poziomie o pojemności 3000 litrów, można podziwiać kilkadziesiąt gatunków koralowców twardych, korale miękkie oraz zwierzęta bezkręgowe, jak np. przydacznie, strzykwy czy rozgwiazdy. Prezentowane ryby raf koralowych, zachwycają niezwykłymi kolorami i bogactwem kształtów.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż