Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 11 - otwarta (2201, 0.44)
Kazimierz Dolny / Kamienica Celejowska
wystawa stała - malarstwo
Sale Kamienicy Celejowskiej zostały urządzone i otwarte dla zwiedzających pod nazwą "Kolonia artystyczna w Kazimierzu Dolnym XIX - XXI w.". Miasteczko zostało w niej pokazane przez dzieła artystów wspólnie tworzących zjawisko kulturowe określane w Europie terminem kolonia artystyczna. Chodzi tu o pokazanie twórczości rodzącej się od ponad dwóch wieków w Kazimierzu we właściwym kontekście kulturowym, a nie tylko jako ilustracji miasteczka.
 / 11 - otwarta (3235, 0.65)
Kazimierz Dolny / Kamienica Celejowska
wystawa stała - historyczna, makieta
Jest to pierwsza tego rodzaju próba odtworzenia widoku Kazimierza Dolnego, dokonana przez arch. Tadeusza Michalaka na podstawie nie tylko ikonografii, ale też źródeł historycznych i dokumentów archiwalnych. W makietę dzięki temu wpisana jest historia miasta Kazimierza Dolnego. Makieta ukazuje Kazimierz Dolny wg jego stanu z ok. 1910 r. Był to czas największego nasycenia zabudowy miasta jeszcze z bardzo licznymi budowlami z lat jego najświetniejszego rozwoju (1600 - 1655 ).

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż