Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (2672, 0.54)
Kalisz / Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
wystawa stała -
Wystawa stanowi kontynuację ekspozycji archeologicznej. Jej celem jest przedstawienie problemów i wydarzeń - wybranych z wielowiekowej i bogatej historii miasta - które w istotny sposób wpłynęły na jego powstanie, ukształtowanie i charakter. Składa się ona z wyodrębnionych chronologicznie części: "Miasto książęce i królewskie", "Pod obcym panowaniem", "Lata międzywojenne" oraz "II wojna światowa". Problematyka dotycząca historii miasta po 1945 r. prezentowana jest na zakończenie wystawy.
 / 1 - otwarta (2618, 0.53)
Kalisz / Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej w Kaliszu
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa tematyką swą obejmuje ona, po raz pierwszy w dziejach kaliskiego muzealnictwa, cały okres rozciągający się od pradziejów, poprzez starożytność i wczesne średniowiecze, aż do lokacji miasta w połowie XIII w. Jej celem jest zilustrowanie i wyjaśnienie mechanizmów dziejowych przemian i postępu cywilizacyjnego, kształtujących bogaty obraz kulturowy środkowego nadprośnia, uporządkowanych w chronologicznie po sobie następujące epoki: kamienia, brązu i żelaza.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż