Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 20.03.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (1951, 0.43)
Legnica / Muzeum Bitwy Legnickiej
wystawa stała - historyczna
W 750. rocznicę bitwy w 1991r. uroczyście otwarto akutalną wystawę stałą zbudowaną w oparciu o relacje źródłowe i przekazy ikonograqficzne, uwzględniającą także najnowsze wyniki badań. Zaprezentowano na niej między innymi broń obu walczących stron, najstarsze przedstawienia i opisy bitwy. 9 kwietnia 1241r. doszło tu do słynnej bitwy z Mongołami, podczas której armia śląska zostałą pokonana a jej wódz, książę Henryk II stracił życie. Opiekowali się nim benedyktyni sprowadzeniu tu w XIVw.
 / 1 - otwarta (2675, 0.59)
Legnica / Muzeum Miedzi w Legnicy
wystawa stała - rzeźba nagrobna, kamieniarstwo, elementy architektury renesansowych ka...
Lapidarium przy Muzeum ma charakter ekspozycji plenerowej w ogrodzie muzealnym u zbiegu ul. Partyzantów i Rycerskiej. Zgromadzone w okresie powojennym zabytkowe elementy architektoniczne i rzeźbiarskie zostały zinwentaryzowane i po wstępnych zabiegach konserwatorskich zamontowane na przygotowanych ścianach i postumentach. Projekt Lapidarium przygotowali w 1975 roku pracownicy Instytutu Historii Architektury, Sztuki i Techniki Politechniki Wrocławskiej - Wojciech Brzezowski i Stanisław Medeksza.
 / 1 - otwarta (1865, 0.41)
Legnica / Muzeum Miedzi w Legnicy
wystawa stała - historyczna
Wystawa pokazuje dzieje miasta i jego mieszkańców od średniowiecza po współczesność. Zgromadzono na niej tak przedmioty codziennego użytku, jak i wysokiej klasy wytwory rzemieślników i artystów legnickich. Obok wyrobów z ceramiki, rogu, żelaza itd. są naczynia świeckie i liturgiczne powstałę w warsztatach konwisarskich i złotniczych, malowidła i rzeźby, inkunabuły i starodruki. Wystawa przedstawia także ikonografię legnicką, którą reprezentują widoki miasta w grafice i malarstwie.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż