Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 4 - otwarta (3375, 0.69)
Oświęcim / Zamek w Oświęcimiu
wystawa stała - wnętrza
Prezentowane na wystawie wnętrza mieszkalne są próbą rekonstrukcji wystroju domów przedwojennego Oświęcimia. Większość eksponatów ofiarowana została muzeum przez mieszkańców miasta i najbliższej okolicy. Na ekspozycji prezentowane są pomieszczenia: salon - jadlania - miejsce uroczystych spotkań i obiadów towarzyskich, mieszkanie żydowskie, mieszkanie katolickie, gabinet Aleksandra Orłowskiego oraz kuchnia.
 / 1 - otwarta (1924, 0.39)
Oświęcim / Zamek w Oświęcimiu
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa archeologiczna przedstawia zabytki pozyskane w trakcie prac wykopaliskowych prowadzonych na wzgórzu zamkowym po roku 2000, starego miasta oraz z terenu byłej twierdzy Wołek. Do najciekawszych obiektów, które możemy zobaczyć na ekspozycji należą m.in. średniowieczne topory i siekiery, gwoździownica, czekan, XV- wieczny zachowany w całości gliniany garnek, podkowy, groty strzał i włóczni.
 / 2 - otwarta (1956, 0.4)
Oświęcim / Zamek w Oświęcimiu
wystawa stała - sztuka sakralna
Na wystawie zgromadzono sztukę sakralną oraz przedmioty kultu charakterystyczne dla judaizmu i katolicyzmu. Wystawa prezentuje symbole charakterystyczne dla tej religii; menorę, Torę , tałes, sukienkę i koronę na Torę. Na wystawie przedstawiono również kalendarz najważniejszych żydowskich świąt ; Pesach, Rosz Ha-szana, Jom Kippur, Sukkot, Chanukka, Purim. Eksponaty takie jak lampka Chanukowa, talerz sederowy, zwój Księgi Estery czy pojemnik na etrogukazują specyfikę tych świąt.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż