Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 28.02.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 4 - otwarta (6960, 1.43)
Suwałki / Muzeum Okręgowe w Suwałkach
wystawa stała - biograficzna, malarstwo
To jedyna w Polsce wystawa poświęcona wybitnemu polskiemu malarzowi. Alfred Wierusz-Kowalski urodził się 11 października 1849 roku w Suwałkach, zmarł 16 lutego 1915 roku w Monachium. Z tym bawarskim miastem i jego środowiskiem artystycznym związany był przez całe dojrzałe życie. W Suwałkach spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Na wystawie zgromadzono prace artysty od wczesnego portretu Józefa Ignacego Kraszewskiego, poprzez bardzo charakterystyczne dla tego malarza obrazy z motywami wilków.
 / 0 - otwarta (2218, 0.46)
Suwałki / Muzeum Okręgowe w Suwałkach
wystawa stała -
Na wystawie prezentowane są obrazy malarzy polskich od połowy XIX wieku do lat międzywojennych. Z okresu wcześniejszego jest tylko pejzaż Christiana Breslauera. Znaczna część ekspozycji poświęcono artystom związanym ze środowiskiem artystycznym Monachium: Romanowi Kochanowskiemu, Zygmuntowi Sidorowiczowi i Stanisławowi Masłowskiemu. Przyciąga uwagę rzetelne warsztatowo prace znanych twórców: Juliana Fałata, Józefa Chełmońskiego i Leona Wyczółkowskiego.
 / 0 - otwarta (1994, 0.41)
Suwałki / Muzeum Okręgowe w Suwałkach
wystawa stała - geologiczna
Twórcom wystawy przyświecała idea, by na dostępnej przestrzeni przedstawić najbardziej istotne informacje dotyczące dziejów przyrody nieożywionej Suwalszczyzny i przemian, jakim podlegała w ciągu wielu milionów lat. Można było tego dokonać jedynie przy użyciu najnowszych technik prezentacji oraz oszczędnemu, lecz bardzo przemyślanemu doborowi eksponatów. Dzięki temu wystawa jest naprawdę atrakcyjna, a jednocześnie zawiera całe mnóstwo informacji.
 / 0 - otwarta (2033, 0.42)
Suwałki / Muzeum Okręgowe w Suwałkach
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa to podróż przez stulecia i tysiąclecia, od czasu, gdy po ustąpieniu lodowca pojawili się na tych ziemiach pierwsi osadnicy, aż po upadek Jaćwieży i początek ery nowożytnej. Muzeum posiada bogate zbiory z epoki kamienia. Najliczniejszą grupę stanowią znaleziska krzemienne. Najstarsze groty strzał i oszczepów, krzemienne noże i inne narzędzia pochodzą sprzed ponad trzynastu tysięcy lat. Pozostawili je prowadzący koczowniczy tryb życia łowcy reniferów ze starszej epoki kamienia.
 / 1 - otwarta (2382, 0.49)
Suwałki / Muzeum im. Marii Konopnickiej
wystawa stała - biograficzna, literacka, historyczna
Wystawę urządzono w domu, w którym 23 maja 1842 roku urodziła się znana i ceniona poetka, Maria Stanisława Konopnicka z Wasiłowskich. Ekspozycja została podzielona na tematyczne segmenty, które mają za zadanie przedstawić najciekawsze wątki biograficzne poetki oraz najważniejsze zagadnienia literackie jakie podejmowała w swojej twórczości. Bogaty materiał ikonograficzny (fotografie, dokumenty, obrazy itp.) uzupełniają cytaty pochodzące z utworów pisarki i jej licznie prowadzonej korespondencji.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż