Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 25.09.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2269, 0.48)
Warszawa / Muzeum Geologiczne w Warszawie
wystawa stała - geologiczna, paleontologiczna
Dowody świadczące o istnieniu życia organicznego liczą ponad 3,5 mld lat. Wystawa przybliża zagadnienia związane z powstawaniem skamieniałości oraz ukazuje bogactwo grup zwierząt jakie zamieszkiwały głównie zbiorniki wodne istniejące na terenach naszego kraju w przeszłości geologicznej . Wystawa prezentuje zachowane w stanie kopalnym szczątki bezkręgowców. Odgrywają one ważną rolę w ustalaniu wieku skał. W gablotach i na posterach przedstawiono skamieniałości należące do różnych typów.
 / 99 - otwarta (4309, 0.91)
Warszawa / Muzeum Geologiczne w Warszawie
wystawa stała - geologiczna
Największa wystawa stała. Zajmuje główną salę wystawową zabytkowego budynku muzeum. Przedstawia historię geologiczną Polski od prekambru do czwartorzędu. Na wystawie znajdują się liczne okazy skamieniałości, skał i minerałów oraz ilustracje, mapy i przekroje przybliżające budowę geologiczną poszczególnych jednostek Polski na przestrzeni dziejów Ziemi. Na ścianach wiszą mapy, tabela stratygraficzna, a także plansza przedstawiająca dryf kontynentów w wybranych okresach geologicznych.
 / 98 - otwarta (3367, 0.71)
Warszawa / Muzeum Geologiczne w Warszawie
wystawa stała - geologiczna
Kamień towarzyszył człowiekowi od wieków. Wystawa prezentuje wybrane materiały kamienne pochodzące z kamieniołomów różnych regionów Polski, które od dziesięciu wieków są najczęściej stosowane w budownictwie i możemy je odnaleźć w wystroju architektonicznym polskich miast. Część z prezentowanych surowców kamiennych nie jest już wydobywana, ale większość jest nadal dostępna dla budownictwa.
 / 100 - otwarta (3976, 0.84)
Warszawa / Muzeum Geologiczne w Warszawie
wystawa stała - geologiczna
Na wystawie zaprezentowano różnorodność minerałów i skał występujących w skorupie ziemskiej. Wyjaśniono podstawowe pojęcia obejmujące cechy i właściwości minerałów i skał oraz przedstawiono ich klasyfikację. W gablotach przedstawiona jest struktura kryształów, układy krystalograficzne, właściwości minerałów, pierwiastki rodzime, siarczki, kruszce pokrewne, halogenki, tlenki, wodorotlenki, węglany, borany, fosforany, siarczany, krzemiany, kwarc, skały magmowe, skały osadowe, skały krzemionkowe.
 / 106 - otwarta (6890, 1.46)
Warszawa / Muzeum Geologiczne w Warszawie
wystawa stała - archeologiczna, paleontologiczna
W trakcie prac na budowie obwodnicy Garwolina, w głębokim wykopie usytuowanym w zatorfionej dolinie n niewielkiego cieku uchodzącego do rzeki Wilgi natrafiono na szczątki kostne. Znajdowały się one w piaskach i żwirach rzecznych zlodowacenia wisły, na głębokości około 6-7 m. Kości nie tworzyły zwartych zespołów, lecz były rozproszone na powierzchni 3-4 hektarów. Szczątki kostne należały w większości do jednego gatunku - mamuta wielkiego.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż