Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 28.02.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 8 z 8
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - zakończona (2873, 0.74)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa -
Roberto Matta (19112002), surrealista, wybitny przedstawiciel awangardy XX wieku, urodzony cztery lata przed Tadeuszem Kantorem (19151990), wywarł znaczny wpływ na wczesną twórczość tego artysty. Kameralna prezentacja na antresoli Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w MNK prac malarskich i rysunkowych Kantora stanowi próbę pokazania tych inspiracji. Burzliwe i różnorodne twórcze życie obu artystów wypełniały liczne poszukiwania i eksperymenty w dziedzinie sztuk pięknych.
 / 0 - zakończona (2197, 0.52)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Emil Krcha - jeden z najwybitniejszych inicjatorów Zrzeszenia Artystów Plastyków "Zwornik". Podobnie jak Tadeusz Makowski, ogromną rolę przykładał do martwych natur, pieczołowicie je komponując i starając się oddać ich ciche życie. Twórczość Emila Krchy, zgodnie z przytoczoną jego własną wypowiedzią, nie jest jednolita i ukazuje go jako malarza stawiającego przed sobą coraz to nowe zadania.
 / 0 - zakończona (1983, 0.45)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - malarstwo, plakat, pop-art
Wystawa prezentuje w większości prace z lat 60. i 70. XX wieku, a więc z najlepszego okresu twórczości artysty. Zobaczymy na niej głównie cykle: Katedra, Zachód słońca, Pejzaż księżycowy, Kroki we mgle, Akt na tle morza i Spacer. Mianowski studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (grafikę artystyczną, plakat i malarstwo) oraz w École Nationale Superiéure des Beaux-Arts w Paryżu, gdzie zetknął się z aktualnymi wówczas wydarzeniami w sztuce europejskiej i amerykańskiej.
 / 1 - zakończona (2681, 0.58)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
El Greco, Goya, Ribera, Tycjan, Veronese, Zurbarán - w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa Skarby Korony Hiszpańskiej obejmuje ponad sto arcydzieł z okresu od XV do XIX wieku wypożyczonych nam przez Patrimonio Nacional de Espańa - instytucję zarządzającą kolekcjami królewskiego dworu hiszpańskiego. To pierwsza tak duża i ważna prezentacja sztuki hiszpańskiej w Polsce.
 / 1 - zakończona (2359, 0.5)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - wideoart, rzeźba, fotografia
Światowa premiera filmu Młyn i Krzyż Lecha Majewskiego odbyła się w paryskim Luwrze lecz to polskiej towarzyszy jedyna w kraju wystawa retrospektywna prac artysty. Tylko w Muzeum Narodowym w Krakowie można OGLĄDAĆ tak sławne cykle, jak: DiVinities, KrewPoety czy Ćwiczenia z Bruegla, a nawet dzieło Bruegla! Wystawie Majewskiego towarzyszy bowiem pokaz właśnie zakonserwowanego obrazu Pietera Brueghla Młodszego Kazanie św. Jana Chrzciciela.
 / 3 - otwarta (3488, 0.72)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa stała - sztuka, malarstwo, rzeźba
Galeria ta jest najobszerniejszą tego typu prezentacją muzealną w Polsce. Na powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych można zapoznać się z wybranymi zjawiskami sztuki polskiej minionego i obecnego stulecia. Ekspozycję otwierają najwybitniejsze przykłady sztuki polskiej około roku 1900. Znaleźć tu można młodopolskie obrazy takich osobistości malarstwa polskiego, jak: Witold Wojtkiewicz, Olga Boznańska, Wojciech Weiss, Józef Pankiewicz, Ferdynand Ruszczyc czy Jacek Malczewski.
 / 1 - otwarta (4740, 0.98)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa stała - rzemiosło artysztyczne, szkło, stroje, judaika, instrumenty muzyczne, ...
Galeria jest największą tego typu stałą ekspozycją muzealną w Polsce. Zaznajamia zwiedzających z bogactwem polskiego i zachodnioeuropejskiego rzemiosła artystycznego w układzie chronologicznym, od czasów wczesnego średniowiecza po secesję. Prezentowana ekspozycja wraz ze stylowo zaaranżowanymi wnętrzami, kolekcją złotnictwa, tkanin, ubiorów, mebli, ceramiki i szkła, uzupełniona została unikatowym zbiorem instrumentów muzycznych, judaików i masoników.
 / 3 - otwarta (3218, 0.67)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa stała - broń, uzbrojenie, historyczna
Galeria jest największą w Polsce, po Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, galerią militariów. Powstała w 1991 roku. Każda z sal jest w innych, żywych kolorach, dostosowanych do charakteru pokazywanych w nich 1600 eksponatów. Opowiadają one 1000-letnią historię polskiej wojskowości - od wieku X po czasy II wojny światowej. To jeden z największych i najlepszych zbiorów dawnych militariów, jakie znajdują się w polskich muzeach.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż