Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 6 z 6
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2590, 0.53)
Gorzów Wlkp. / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
wystawa stała - malarstwo polskie
Kameralna wystawa ukazująca tekę 11 akwarel namalowanych w latach 1867/1868 przez polskiego artystę o sławie europejskiej. Szereg perfekcyjnie wykonanych arcydzieł przedstawiających chłopów i Żydów mieszkających i pracujących w Pałahiczach (koło Stanisławowa), majątku brata artysty. Cykl ten stanowi całościowy etnograficznie rejestr dziewiętnastowiecznego barwnego galicyjskiego folkloru. Losy pałahickich akwarel związane są z gorzowskim miastem.
 / 3 - otwarta (2584, 0.53)
Gorzów Wlkp. / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
wystawa stała - wnętrza, meble
Wnętrza w stylu biedermeier - w parterowych salach eklektycznej willi znajduje się szereg zrekonstruowanych biedermeierowskich wnętrz mieszkalnych, które były charakterystyczne w okresie 1815 - 1848. Wyposażenie dostosowane do funkcji salonu, gabinetu i sypialni stanowią głównie meble będące w przeszłości w posiadaniu mieszczaństwa i szlachty nowomarchijskiej. Ekspozycję uzupełniają obrazy i grafiki z XVIII i XIX wieku oraz ceramika i wyroby cynowe.
 / 1 - otwarta (1724, 0.35)
Gorzów Wlkp. / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
wystawa stała - sztuka użytkowa - secesja
Ekspozycja prezentuje wybrane wyroby secesyjne o charakterze użytkowym i dekoracyjnym, wykonane głównie z cyny. Ten srebrzysty metal pozwolił projektującym artystom i wytwórcom na swobodę działania ze względu na dużą plastyczność. Dzięki tym walorom na wystawie zobaczć mozna bogactwo i różnorodność przedmiotów noszących cechy secesji m.in.: dzbany, wazony i puchary. Przykład nowego stylu stanowi srebrzona cukiernica cynowa z warszawskiej wytwórni - spółki Norblin, B-cia Buch i T. Werner.
 / 2 - otwarta (2126, 0.43)
Gorzów Wlkp. / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
wystawa stała - sztuka, malarstwo polskie
Obrazy artystów polskich prezentowane na wystawie pochodzą z okresu od 2 połowy XVIII do 1 połowy XX wieku. Można tę prezentację określić jako zwiastun przyszłej Galerii Malarstwa Polskiego z podziałem na poszczególne kierunki twórcze lub wybrane tematy. Dysponując niewielką liczbą obrazów trudno było zaprezentować określoną problematykę lub tendencje w sztuce polskiej. Ekspozycja ta składa się z 15 dzieł trzynastu malarzy polskich.
 / 1 - otwarta (1936, 0.39)
Gorzów Wlkp. / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
wystawa stała -
Na wystawie zachowany został układ eksponatów zgrupowanych w zespoły - ceramika głównie porcelana ( Saksonia - Miśnia), szkło (Czechy, Śląsk) i srebro (Polska - złotnictwo poznańskie, Rosja, Niemcy) oraz inne metale. Jest to różnorodny i interesująco prezentujący się zbiór wyrobów rzemiosła artystycznego od XVII wieku do poł. XX wieku pochodzących z różnych wytwórni europejskich.Pokazujemy najcenniejsze przedmioty sztuki obcej i polskiej zgromadzone w Muzeum Lubuskim.
 / 1 - otwarta (2125, 0.43)
Gorzów Wlkp. / Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.
wystawa stała - sztuka, rzeźba
W zbiorach Muzeum znajduje się znakomita grupa rzeźb cenionych twórców reprezentujących różne europejskie ośrodki artystyczne. Sięgając do swoich zasobów magazynowych chcemy zaprezentować zespół rzeźby europejskiej z jego najcenniejszym klasycystycznym dziełem - Popiersiem księcia Henryka Pruskiego, autorstwa francuskiego rzeźbiarza Jeana Antoine'a Houdona (1741-1828). Trzon kolekcji tworzy grupa rzeźb włoskich i niemieckich powstałych w XIX i XX wieku.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż