Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 21.02.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 31 - 40 z 745
    np. wrocław archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2924, 0.65)
Gdańsk / Faktoria Handlowa
wystawa stała - archeologiczna
Hala Targowa to miejsce spotkań z archeologią, w ramach których młodzież i dzieci uczestniczyć mogą w zajęciach żywej historii. Dzięki najnowszym rozwiązaniom multimedialnym oraz prowadzeniu zajęć w niekonwencjonalny sposób, nauka stanie się przyjemna i inspirująca do dalszego pogłębiania wiedzy. Poza przygotowanymi zagadnieniami nasza wykwalifikowana kadra edukacyjna otwarta jest na indywidualne propozycje zajęć o tematyce pradziejowej.
 / 4 - otwarta (2763, 0.61)
Gdańsk / Faktoria Handlowa
wystawa stała - archeologiczna
Chata Wodza to główny drewniany obiekt, który w myśl prowadzonej rekonstrukcji łączy w sobie przeszłość z teraźniejszością. Na zewnątrz, chata przypomina obiekt z okresu wpływów rzymskich, jednak w środku zwiedzający mogą przenieść się do innego, nowoczesnego świata. Jest to możliwe dzięki najnowszym rozwiązaniom multimedialnym i wystawienniczym. Dzięki temu, w bardzo nowoczesny sposób prezentowane są w niej eksponaty muzealne, znajdujące się w gdańskich zbiorach Muzeum Archeologicznego.
 / 2 - zakończona (2507, 0.56)
Kraków / Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
wystawa czasowa -
W 150. rocznicę śmierci Utagawy Kuniyoshiego (1797-1861), japońskiego artysty nurtu ukiyo-e, Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wystawę jego prac. Jej celem jest przedstawienie twórczości jednego z najznakomitszych artystów drzeworytu na podstawie kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Obecnie zbiór pochodzący z daru Feliksa Mangghi Jasieńskiego zawiera ponad 260 drzeworytów oraz wydawnictwa albumowe. W Kamienicy Szołayskich pokazanych zostanie około 100 prac.
 / 2 - zakończona (2132, 0.47)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - malarstwo, video
Wernisaż z udziałem autora w piątek, 21.10. 2011, godz. 17.00 RAFAŁ WILK - ur. 1979 w Lubaniu, studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka i aneks z video pod kierunkiem prof. Izabelli Gustowskiej. Laureat Grand Prix ogólnopolskiego konkursu na Obraz Roku (2005) organizowanego przez miesięcznik "Art& Business. Jak napisał R. Woźniak : Wilk realizuje cyfrowe animacje video, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii i filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości.
 / 3 - zakończona (2611, 0.58)
Gdańsk / Zielona Brama
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Wystawa jest prezentacją twórczości Jacka Malczewskiego, najwybitniejszego przedstawiciela nurtu symbolicznego w sztuce polskiego modernizmu, oraz malarstwa Rafała Malczewskiego, artysty niezwykle twórczego i bardzo oryginalnego. Pokazuje jak różna jest twórczość ojca i syna. Jacek Malczewski miał niezwykłą umiejętność przedstawiania rzeczywistości. Rafał Malczewski malował przede wszystkim pejzaże, najczęściej górskie.
 / 4 - zakończona (2850, 0.63)
Gdańsk / Muzeum Narodowe w Gdańsku
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Wystawa prezentuje dzieła zachodnioeuropejskie ze zbiorów Muzeum Narodowego im. Brukenthala w Sibiu i jest poświęcona malarstwu włoskiemu. Choć eksponowane są dzieła powstałe od końca XV do końca XVIII w., dominują wśród nich obrazy powstałe w Wenecji i Rzymie od końca XVI do połowy wieku XVIII, w mniejszym stopniu reprezentowani są artyści działający w Neapolu i Mediolanie. Na wystawie zetkniemy się z dziełami, które dopiero od niedawna oglądać można poza Rumunią.
 / 3 - zakończona (1714, 0.37)
Tarnów / Muzeum Okręgowe w Tarnowie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Od 1 do 28 sierpnia 2011 zapraszamy na wystawę z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej. Wernisaż będzie miał miejsce 1 sierpnia o godzinie 18:00 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Twórczości Marka Błachowicza nadają charakter silnie skontrastowane płaszczyzny kolorów, dynamiczne linie i zdecydowane pociągnięcia pędzla, o wielowarstwowej fakturze tworzące dojrzałe, o wielkiej ekspresji abstrakcyjne formy.
 / 1 - zakończona (2325, 0.5)
Wrocław / Muzeum Militariów
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
"Pinku eiga - Sztuka osobista" Witolda Liszkowskiego to multimedialny projekt artystyczny realizowany w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Miejscem pokazu jest Arsenał oraz jego dziedziniec. Prezentacja nawiązuje do wybranych filmów japońskiego gatunku pinku eiga. W salach Arsenału pokazane będą prace z cyklu: Pytania, Wątpliwości, Sztuka osobista, Struktury magiczne, Wspólna przestrzeń, Sztuka zjawiskowa itd.
 / 1 - zakończona (2678, 0.58)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
El Greco, Goya, Ribera, Tycjan, Veronese, Zurbarán - w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawa Skarby Korony Hiszpańskiej obejmuje ponad sto arcydzieł z okresu od XV do XIX wieku wypożyczonych nam przez Patrimonio Nacional de Espańa - instytucję zarządzającą kolekcjami królewskiego dworu hiszpańskiego. To pierwsza tak duża i ważna prezentacja sztuki hiszpańskiej w Polsce.
 / 1 - zakończona (3085, 0.67)
Gdańsk / Muzeum Narodowe w Gdańsku
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Malarstwo Andrzeja Umiastowskiego jest całkowicie autonomiczne i pod wieloma względami niezwykłe. Już na samym początku artystycznej działalności Umiastowski określił swoje zainteresowania - głównym bohaterem jego prac stał się człowiek. Tym samym artysta wpisał się w ciąg kontynuatorów sztuki moralizatorskiej posługującej się językiem groteski - sztuki charakterystycznej dla okresów przełomów, schyłkowości i przewartościowań.

««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż