Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 21.02.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 11 - 20 z 745
    np. wrocław archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - zakończona (2439, 0.58)
Gdańsk / Pałac Opatów w Oliwie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo wspołczesne
W roku 1950 w Paryżu z inicjatywy Henri de Korab-Kucharskiego francuskiego dziennikarza polskiego pochodzenia założone zostało Stowarzyszenie Obrony Granic na Odrze i Nysie, stawiające sobie za cel prowadzenie we Francji działalności informacyjnej o Polsce i utrzymywanie z nią kontaktów. Członkami i sympatykami Stowarzyszenia byli wybitni intelektualiści, politycy, publicyści, działacze społeczni.
 / 1 - zakończona (1945, 0.46)
Szczecin / Muzeum Historii Szczecina
wystawa czasowa -
Mac Zimmermann urodził się 100 lat temu w Szczecinie. Wychowując się w niedawno przyłączonym do miasta robotniczym rejonie Dolnego Drzetowa, obcował z ubóstwem i mizerią kulturalną, ale też optymistycznymi postulatami reform społecznych głoszonymi przez ruch socjalistyczny. Od najmłodszych lat obserwował postępujący proces modernizacji. Na jego oczach regulowano i wytyczano nowe ulice, w Muzeum Miejskim na Tarasach Hakena pokazywano nową sztukę,
 / 0 - zakończona (2194, 0.52)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Emil Krcha - jeden z najwybitniejszych inicjatorów Zrzeszenia Artystów Plastyków "Zwornik". Podobnie jak Tadeusz Makowski, ogromną rolę przykładał do martwych natur, pieczołowicie je komponując i starając się oddać ich ciche życie. Twórczość Emila Krchy, zgodnie z przytoczoną jego własną wypowiedzią, nie jest jednolita i ukazuje go jako malarza stawiającego przed sobą coraz to nowe zadania.
 / 1 - zakończona (3193, 0.76)
Kielce / Muzeum Narodowe w Kielcach
wystawa czasowa - malarstwo, grafika
Muzeum przygotowało na kwiecień 2012r. kolejny pokaz prac Wojciecha Siudmaka (po pierwszej edycji w 2004), Nieskończone wszechświaty & Światowy Projekt Pokoju & Podróże po Diunie, tym razem jednocześnie w pałacu, salach przy Orlej i Oddziale-Muzeum Lat Szkolnych S. Żeromskiego. Na obecnej wystawie, której motywem przewodnim jest tematyka SF i fantastyka, w większym stopniu zostanie zaprezentowana różnorodność poczynań artystycznych artysty w szerokim kulturowym kontekście.
 / 0 - zakończona (1703, 0.4)
Gdańsk / Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
wystawa czasowa - malarstwo
Wystawa przedstawia obrazy i ryciny z wizerunkami władców Polski oraz osoby z ich otoczenia. Wśród przedstawionych obiektów znajdują się m.in. wykonywane na zamówienie w XIX wieku kopie wizerunków królewskich, które zdobiły salę posiedzeń Towarzystwa Historyczno Literackiego w Paryżu, malowane wg Jana Bogumiła Plerscha czy Karla Vanloo. Jest także piękny, reprezentacyjny portret arcybiskupa Trewiru Klemensa Sasa pędzla Heinricha Foelixa.
 / 2 - zakończona (2342, 0.55)
Poznań / Muzeum Narodowe w Poznaniu
wystawa czasowa - malarstwo, rzeźba
Na wystawę w Poznaniu wybrano specjalnie dzieła malarzy przede wszystkim szkoły weneckiej, a także lombardzkiej, ze szczególnym uwzględnieniem mistrzów lokalnej szkoły z Bergamo. Zaprezentowanych zostanie 36 obrazów, które powstały od końca XV do XVIII wieku, w okresie od renesansu do rokoka. Artystów szkoły weneckiej reprezentować będą obrazy jej słynnych prekursorów: Tycjana (1488-1576), Jacopa Palmy il Vecchio (ok. 1480-1528), Lorenza Lotta (1480-1556/1557), Paola Veronesa (ok. 1528-1588).
 / 0 - zakończona (1650, 0.38)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - przegląd najcenniejszych zbiorów Muzeum Ziwemi Lubuskiej
W dniu 21 marca o godz. 17.oo zapraszamy na uroczystości obchodów Jubileuszu 90-lecia naszej placówki. Szczególnym wydarzeniem tego wieczoru będzie otwarcie wystawy zatytułowanej 90/90. Skarby Muzeum Ziemi Lubuskiej. Na ekspozycję złożą się najcenniejsze dzieła sztuki pochodzące ze zbiorów Muzeum, w tym cymelia jakie często ze względu na wysoką wartość nie są udostępniane do powszechnego oglądu.
 / 0 - zakończona (1981, 0.45)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - malarstwo, plakat, pop-art
Wystawa prezentuje w większości prace z lat 60. i 70. XX wieku, a więc z najlepszego okresu twórczości artysty. Zobaczymy na niej głównie cykle: Katedra, Zachód słońca, Pejzaż księżycowy, Kroki we mgle, Akt na tle morza i Spacer. Mianowski studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (grafikę artystyczną, plakat i malarstwo) oraz w École Nationale Superiéure des Beaux-Arts w Paryżu, gdzie zetknął się z aktualnymi wówczas wydarzeniami w sztuce europejskiej i amerykańskiej.
 / 1 - zakończona (1930, 0.44)
Gdańsk / Spichlerz Opacki
wystawa czasowa - fotografia
Wystawa jest oparta na materiale fotograficznym, filmowym i dźwiękowym zebranym w 2009 roku wśród Bora żyjących nad rzekami Ampiyacu, Yaguasayacu, Zumun i Nanay w Amazonii peruwiańskiej. Obecna gdańska edycja wystawy jest poszerzona o obiekty kultury materialnej Bora i materiał filmowy zebrany przez badacza podczas dwóch kolejnych wyjazdów: wiosną i jesienią 2011 roku. Gdańską edycję wystawy zaprezentowano dodatkowo w specjalnej scenografii przybliżającej klimat miejsca.
 / 0 - zakończona (1380, 0.31)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Wystawa obrazuje tragedię Bogatyni podczas wielkiej powodzi w 2010 roku. Patryk Cieliński, który służy w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku, wraz z innymi żołnierzami JW1517 brał udział w usuwaniu skutków katastrofy i udzielaniu pomocy dotkniętej nią ludności. Powstały przy tej okazji cykl fotografii jest poruszającym świadectwem potęgi żywiołu. Jak pisze Autor: Na zdjęciach udokumentowałem pozostałości po powodzi, które są odzwierciedleniem tamtego strachu, , łez i nadziei.

««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż